İletişim    Beyçelik Gestamp Facebook Sayfası   Beyçelik Gestamp Twitter Sayfası   Beyçelik Gestamp Linkedin Sayfası   Beyçelik Gestamp Youtube Sayfası
Medya

Kadın İstihdamını Destekliyoruz

Beyçelik Holding şirketleri, çalışanları, bayileri ve tedarikçileri arasında sosyal sorumluluk olgusunu yaygınlaştırmayı hedefleyen “Ülkem İçin” projesi bir çatı proje görevindedir. İki yılda bir temasını yenileyen proje toplumsal sorunlara karşı daha katılımcı bir tutum geliştirmek yaşam standardını yükseltecek projeleri hayata geçirmek amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda harekete geçerek firma içerisindeki algıyı değiştirme çalışmalarımız, fiziksel ortam ve koşulların sağlanması için çalışmaların sonlanması sonucunda Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü  ile fabrikamız arasında ‘İşbaşı Eğitim Programı’ (İEP) Projesi kapsamında istihdam garantili kurs protokolü imzalandı.

Kadınlara meslek ve beceri kazandırmak adına aynı zamanda önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz bu projede hedefimiz tüm bayan kursiyerlerimize istihdam sağlayabilmek ve sektörümüzde yer alan başka firmalarda da kolaylıkla iş bulabilecekleri yetkinlikler kazandırmaktır.

Bu yıl içinde kaynak işçiliği olarak tek ana başlık altında topladığımız kursumuzdan üç ayrı grup halinde 23 kadın kursiyer yer aldı. Kursunu tamamlayan 10 kursiyerden 8 i kadrolu olarak iş başı yapmıştır. 2017 yıl sonu itibari ile üretim alanında 150 kadın istihdamı öngörüyoruz.

Toplumsal cinsiyete dayalı eşitsizlikle mücadele etmek, Türkiye’de ekonomik alandaki cinsiyet uçurumunu en aza indirmek ve Türkiye’de kadınların ekonomiye katılımı sürecinde cinsiyet eşitliğinin sağlanmasının amaçlandığı ‘Ülkem İçin’ Projesinin her zaman Beyçelik Gestamp olarak destekçisi olacağız.

  

Beyçelik Gestamp

Beyçelik Gestamp A.Ş., otomotiv yan sanayi metal sektöründe kalıp, teçhizat ve komponent tasarlayan, geliştiren ve üreten uluslararası bir şirkettir. Özellikle innovatif ürünler tasarlayarak daha güvenli ve daha hafif araç tasarımlarına destek olmakta ve buna bağlı olarak insan güvenliğinin arttırılması, enerji tüketimlerinin azaltılması ve çevrenin korunması ana ilkelerine hizmet etmektedir.
Işıktepe Organize Sanayi Bölgesi Kahverengi cad. No:13
Nilüfer / Bursa / Türkiye
+90 224 270 06 00 Beyçelik Gestamp Logo
Ana Sayfa İletişimTedarikçi GirişiBilgi Toplumu Hizmetleri Kişisel Verilerin Korunması