İletişim    Beyçelik Gestamp Facebook Sayfası   Beyçelik Gestamp Twitter Sayfası   Beyçelik Gestamp Linkedin Sayfası   Beyçelik Gestamp Youtube Sayfası
Medya

Beyçelik Gestamp Montaj Fabrikası FORD Q1 Ödülü Aldı

Ford Otosan'ın, tüm projelerde kalıcı ve sürekli başarıya ulaşmak, yeni modellerin de siparişlerini alabilmek için yerli yan sanayi kalite sistemlerini Ford'un global kalite sistemiyle uyumlu hale getirmek amacıyla uygulamaya başladığı "Ford Q1 Kalite Sistemi"ne uygun firmalar, Ford Q1 Kalite Belgesi'yle ödüllendirme sürecine 2004 yılında başladı. Üreticinin başarısını ve sürekli gelişmesini sağlayan temel kalite ve üretim disiplini olarak nitelendirilen Q1 sistemi, temel imalat teknikleri ve değişkenliğin azaltılması üzerine kurulu. 'Ford Kalite Ödülü' olarak başlanan ve daha sonra pekçok aşamadan geçerek 'Ford Kalite Sistemi' olarak isim alan Q1, yan sanayilerin Ford'la var olan iş ilişkilerini korumaları ve yeni projelerde yer almalarının vazgeçilmez ön şartı.

Üretim alanlarında getirmiş olduğu kalite başarısı, yüksek kaliteyi yakalamakta, müşteri memnuniyetini artırmakta sağladığı avantajlar, Q1'i güvenilir bir kalite markası haline getirdi.Q1'ın kararlı ve tutarlı mükemmelliği sağlayan üstün kalite uygulamalarıyla yan sanayilerle işbirliğinin yol göstericisidir.


Q1, sadece Ford dünyasında değil diğer otomotiv ana sanayilerince de tanınan ve prestiji olan bir ödüldür, bu şekilde kalitelerini diğer otomotiv yan sanayilerine göstermiş olurlar. Parça onaylarını kendileri verir, işgücünden kazanç sağlarlar. Dünya üzerindeki herhangi bir Ford Fabrikasının, herhangi bir Ford marka aracın potansiyel imalatçısı da olabilen Q1 sahibi olan imalatçılar, böylece hiçbir çaba sarf etmeksizin dünyaya açılarak, Amerika dahil tüm Ford, Volvo, Mazda, Land Rover, Jaguar, Aston Martin gibi Ford Motor Company markalarından sipariş alma imkanına kavuşuyorlar. Firmaların, Q1 Kalite Belgesi alabilmeleri için; Üretim Kalite Sistemleri, Süregelen Performans, Üretim Yeri Aksiyon Planı, Müşteri Görüşü ve Sürekli Gelişme gibi anahtar konularda belli bir düzeyin üzerinde olması gerekiyor. Ayrıca, Q1 alan firmaların bu kalite standardını sürekli sağlamaları ve sürdürmeleri de şart koşuluyor

Beyçelik Gestamp Montaj fabrikamızın performans göstergelerinin sürekli olarak iyi olması, kalite sisteminin güvenirliliği ve müşteri beklentilerini tam olarak karşılaması sebebi ile Ford Q1 Belgesi ile ödüllendirmiştir. Fabrikamızın tüm çalışanları; firmamıza böyle bir ödül kazandırmanın verdiği mutluluğu, Beyçelik Gestamp  ve Ford Otosan Yönetimlerinin katılımı ile gerçekleşen törende kutlamıştır.

  

Beyçelik Gestamp

Beyçelik Gestamp A.Ş., otomotiv yan sanayi metal sektöründe kalıp, teçhizat ve komponent tasarlayan, geliştiren ve üreten uluslararası bir şirkettir. Özellikle innovatif ürünler tasarlayarak daha güvenli ve daha hafif araç tasarımlarına destek olmakta ve buna bağlı olarak insan güvenliğinin arttırılması, enerji tüketimlerinin azaltılması ve çevrenin korunması ana ilkelerine hizmet etmektedir.
Işıktepe Organize Sanayi Bölgesi Kahverengi cad. No:13
Nilüfer / Bursa / Türkiye
+90 224 270 06 00 Beyçelik Gestamp Logo
Ana Sayfa İletişimTedarikçi GirişiBilgi Toplumu Hizmetleri Kişisel Verilerin Korunması