İletişim    Beyçelik Gestamp Facebook Sayfası   Beyçelik Gestamp Twitter Sayfası   Beyçelik Gestamp Linkedin Sayfası   Beyçelik Gestamp Youtube Sayfası
Medya

Beyçelik Gestamp ilk yurtdışı yatırımını Romanya’ya yaptı

Globalleşme yolunda adım atmaya devam eden Beyçelik Holding, ilk yurtdışı yatırımını otomotiv yan sanayi alanında faaliyet gösteren şirketi Beyçelik Gestamp ile gerçekleştirdi.

Otomotiv ana sanayi için kalıp tasarım, imalatı ile sıcak/soğuk şekillendirilmiş sac parça ve kaynaklı komponent üretimi yapan Beyçelik Gestamp, Romanya’da otomotiv endüstrisini merkezindeki Piteşti’de, presli ve kaynaklı sac parça ve komponent üretimi yapan bir tesisin çoğunluk hissesini satın alarak Romanya pazarına girdi. Ana müşterisi Renault – Nissan grubuna bağlı Dacia olan şirketi bünyesine katan Beyçelik Gestamp büyümesini sürdürüyor.

 

Romanya’nın otomotiv sektörü için önemli bir pazar olduğuna değinen Beyçelik Holding CEO’su Baran Çelik;

“Romanya, araç imalatında dünyada 27. Sırada ve yılda toplam 387.000 araç Ford ve Dacia’nın yine Romanya’daki fabrikalarında üretiliyor. Özellikle yeni projelerde Romanya’yı kapsayan payımız her geçen gün artıyordu. Bu sebeple stratejik olarak Romanya’ya yatırım yapma kararı aldık. Bu satın alma, global müşterilerimiz Renault-Nissan Grup ve Ford ile olan stratejik ilişkimizi güçlendirecek.”  dedi.

 

Beyçelik Gestamp’ın her yıl 70 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiğini söyleyen Baran Çelik,

Romanya yatırımının yanı sıra 2017 yılı içinde Türkiye’de hot stamping ve press hatları yatırımını da kapsayan 15 milyon dolarlık yatırım yaparak 300 kişiye ek istihdam sağlayacaklarını söyledi.

 


Beyçelik Gestamp hakkında;

Beyçelik Holding ve Gestamp Automocion ortaklığı olan Beyçelik Gestamp, kalıp tasarım ve imalatı ile sac şekillendirme konularında sektöründe lider konumdadır.

Sac şekillendirme ve kalıpçılık alanında Türkiye’nin ilk AR-GE merkezine sahip olan Beyçelik Gestamp, özellikle innovatif ürünler tasarlayarak daha güvenli ve daha hafif araç tasarımlarına destek oluyor. Ortalama Her yıl 70 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Beyçelik Gestamp toplamda 2.800 kişiye istihdam sağlıyor. Beyçelik Gestamp, ISO 500 2015 Listesi’nde 141. sırada yer alıyor.


Bilgi için;
Kurumsal İletişim Departmanı
0224 270 06 00

Beyçelik Gestamp

Beyçelik Gestamp A.Ş., otomotiv yan sanayi metal sektöründe kalıp, teçhizat ve komponent tasarlayan, geliştiren ve üreten uluslararası bir şirkettir. Özellikle innovatif ürünler tasarlayarak daha güvenli ve daha hafif araç tasarımlarına destek olmakta ve buna bağlı olarak insan güvenliğinin arttırılması, enerji tüketimlerinin azaltılması ve çevrenin korunması ana ilkelerine hizmet etmektedir.
Işıktepe Organize Sanayi Bölgesi Kahverengi cad. No:13
Nilüfer / Bursa / Türkiye
+90 224 270 06 00 Beyçelik Gestamp Logo
Ana Sayfa İletişimTedarikçi GirişiBilgi Toplumu Hizmetleri Kişisel Verilerin Korunması