İletişim    Beyçelik Gestamp Facebook Sayfası   Beyçelik Gestamp Twitter Sayfası   Beyçelik Gestamp Linkedin Sayfası

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Toplumsal cinsiyete dayalı eşitsizlikle mücadele etmek, ekonomik alandaki cinsiyet uçurumunu en aza indirmek ve Türkiye’de kadınların ülke ekonomisinde daha aktif olması gerekliliği ilkeleri ile çalışan Beyçelik Gestamp bu kapsamda 2017 Yılında BM Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri’ne (WEPs) imza attı. Beyçelik Gestamp bu ilkelere imza atarak aşağıda yer alan ilkelere uyacağını taahhüt etmiştir.

1. Cinsiyet eşitliği için üst düzey kurumsal liderlik oluşturulması,
2. İşte, kadınlara ve erkeklere adil bir şekilde muamele edilmesi-insan hakları ve ayrımcılık yapılmaması ilkesine saygı gösterilmesi ve desteklenmesi,
3. Tüm kadın ve erkek çalışanların sağlık, güvenlik ve refahının sağlanması,
4. Kadınlar için eğitim, mesleki eğitim ve kariyer gelişiminin teşvik edilmesi,
5. Kadınları güçlendiren; girişim geliştirme, tedarik zinciri ve pazarlama uygulamalarının benimsenmesi,
6. Toplumsal girişimler ve savunma yoluyla eşitliğin geliştirilmesi,
7. Cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gelişmelerin ölçülmesi ve kamuoyuna açık olacak şekilde raporlanması.

Kadın istihdamını artırmak amacıyla Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü  işbirliği ile 2016 yılında başlatılan ‘İşbaşı Eğitim Programı Projesi ile tüm kadın kursiyerlere istihdam sağlayabilmek ve sektörde yer alan başka firmalarda da kolaylıkla iş bulabilecekleri yetkinlikler kazandırılması hedefleniyor.  Bugüne kadar kaynak işçiliği olarak tek ana başlık altında toplanan kurstan altı ayrı grup halinde 73 kadın kursa katıldı. Kursunu tamamlayan kursiyerlerden 43’ü kadrolu olarak iş başı yaptı.


Beyçelik Gestamp

Beyçelik Gestamp A.Ş., otomotiv yan sanayi metal sektöründe kalıp, teçhizat ve komponent tasarlayan, geliştiren ve üreten uluslararası bir şirkettir. Özellikle innovatif ürünler tasarlayarak daha güvenli ve daha hafif araç tasarımlarına destek olmakta ve buna bağlı olarak insan güvenliğinin arttırılması, enerji tüketimlerinin azaltılması ve çevrenin korunması ana ilkelerine hizmet etmektedir.
Işıktepe Organize Sanayi Bölgesi Kahverengi cad. No:13
Nilüfer / Bursa / Türkiye
+90 224 270 06 00 Beyçelik Gestamp Logo
Ana Sayfa İletişimTedarikçi GirişiBilgi Toplumu Hizmetleri Kişisel Verilerin Korunması