Contact Us    Beyçelik Gestamp Facebook Sayfası   Beyçelik Gestamp Twitter Sayfası   Beyçelik Gestamp Linkedin Sayfası   Beyçelik Gestamp Youtube Sayfası
Plants

Assembly and Steel Service Center

Beyçelik Gestamp Assembly Plant and Steel Service Center , operating in a closed area of 40.500 m² in Bursa Organized Industrial Zone, Assembly Plant has manufactures with hot and cold stamped steel sheets with different thicknesses and strengths, robotic automation resistance spot welding, inert-gas arc welding and five axis laser cutting processes.

Steel Service Center has 0,40-7 mm sheet metal processing and 2,000 tons sheet stocking capacity. 200.000 tons of sheet metal per year is prepared according to production programs and sent to the press section for stamping.


Beyçelik Gestamp

Beyçelik Gestamp A.Ş., otomotiv yan sanayi metal sektöründe kalıp, teçhizat ve komponent tasarlayan, geliştiren ve üreten uluslararası bir şirkettir. Özellikle innovatif ürünler tasarlayarak daha güvenli ve daha hafif araç tasarımlarına destek olmakta ve buna bağlı olarak insan güvenliğinin arttırılması, enerji tüketimlerinin azaltılması ve çevrenin korunması ana ilkelerine hizmet etmektedir.
Işıktepe Organize Sanayi Bölgesi Kahverengi cad. No:13
Nilüfer / Bursa / Turkey
+90 224 270 06 00 Beyçelik Gestamp Logo
Home Contact UsSupplier EntranceInformation Society Services Kişisel Verilerin Korunması